2015 yılında işveren markası öne çıkacak

Yorum yaz İş Hayatı & Kariyer - 2015 yılında işveren markası öne çıkacak

Burcu Civelek YüceAkbank İnsan Kaynakları‘ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, 2015 yılında İşveren Markası çalışmalarının üzerine yoğunlaşacaklarını ve yatırım yapacaklarını bildiriyor.

Profesyonel iş hayatında çok yönlü değişikliklerin yaşandığı, bu nedenle insan süreçlerini iyi yönetmenin gün geçtikçe önem kazandığını söyleyen Yüce, bu yeni yapıda, İnsan Kaynaklarının şirketin geleceğini şekillendirme yönünde daha da stratejik bir fonksiyon haline geldiğini anlatıyor.

Y Kuşanğı ile değişim güçlendi

2014 yılında özellikle işe alım süreçlerini, eğitim ve gelişim politikasını ve hem aday çalışan konumundaki Y kuşağı ile iletişimi geliştirmek ve güçlendirmek alanında pek çok çalışmaya imza attıklarını bildiren yüce, “Bu yılın başında İşveren Markası Projesi’ni başlattık. Bu proje, İK sistem ve süreçlerimizi gözden geçirmekte, ürün ve hizmetlerimizi markalamaya, dijital iletişimdeki ton ve mecralarımızı belirlemekten, yeni bir görsel dünya yaratmaya varan geniş bir kapsama sahip” diyor. Yönetici Adayı alım sürecini yeniden tasarladıklarını, iletişim aşamasında “Gözü Yüksekte Gençlar Arıyoruz” adı altında bir roadshow gerçekleştirdiklerini de ekliyor. Yüce, bankadaki kuşak iletişimini güçlendirmek ve ortak bir öğrenme pratiği geliştirmek amacıyla “Switch: Tersine Mentorluk” programını hayata geçirdiklerini, eğitim ve gelişim merkezini ‘Akbank Akademi‘ olarak markaladıklarını vurguluyor.

Akbank Akademi Portalı’nı açacak

2015 yılında İK olarak özellikle işveren markası çalışmalarına yoğunlaşmayı, bu alanda daha fazla yatırım yapmayı planladıklarını ifade eden Yüce, “İnsan Kaynakları sahasına giren, işveren markasının önemli ve öncelikli tüm paydaşları için bu süreçte çalışmalarımızı artırıyor olacağız. Çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin kişisel gelişim planlarını net biçimde takip edebilecekleri ‘Akbank Akademi Portalı’nı kullanıma açacağız. Akbank Akademi Portalı’nın kişisel ve profesyonel anlamda katma değer yaratacağına inanıyoruz” diyor.eleman alımı, eleman araya şirket, eleman iş başvurusu, iş başvuru formu, kariyer.net, yeni bir iş, iş başvuru şartları, iş başvuru nasıl yapılır, iş ilanı, yurtdışı işçi alımı, yurtdışı iş, yurtdışı projesi, iş ilanları 2018, insan kaynakları