KFC, 5 yılda 400 yeni restoran daha açacak.

Yorum (2) Gıda Sektörü - KFC, 5 yılda 400 yeni restoran daha açacak.

120 ülkede 20 binden fazla restorana sahip olan KFC, Türkiye’deki 100. restoranını Sirkeci’de açtı.  Franchise modeli ile büyümesini hızlandırmayı planlayan şirket, 5 yılda 400 yeni restoran daha açacak.

Türkiye’de yeme içme sektörü yılda yüzde 2-3 büyürken, hızlı yemek sektörünün yüzde 25 gibi yüksek bir oranda geliştiğini belirten Sami, “Türkiye’deki bu ciddi potansiyeli gören Yum, yatırımlarını hızlandırdı. Mevcut restoranlarındaki mutfak teknolojisinin yenilenmesi, insan kaynaklarının güçlendirilmesi ve hizmet kalitesinin yükseltilmesine odaklandı” şeklinde konuştu.

Dünyada geçen yıl 2 binin üzerinde mağaza açtıkları bilgisini veren Sami, aynı dönemde KFC’nin en çok büyüme gösterdiği ülkenin Rusya olduğu, Türkiye’nin ise ikinci sırada geldiği bilgisini verdi.

‘Fast food’da 1,3 milyon kişi tavuğu tercih ediyor’

KFC Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Zeliha Şener ise Türkiye’de yaklaşık 12 milyon kişinin fast food tükettiğini söyledi.

Bu tüketicilerin 1,3 milyonunun fast food tercihleri arasında tavuğun ilk sırada yer aldığını aktaran Şener, “2014 yılında fast food sektöründe tavuk tüketenlerin sayısı bir önceki yıla göre iki katına çıktı” diye konuştu.

Şener, KFC’nin yıllık tavuk tüketiminin 4 bin 300 ton olduğu bilgisini verdi.eleman alımı, eleman araya şirket, eleman iş başvurusu, iş başvuru formu, kariyer.net, yeni bir iş, iş başvuru şartları, iş başvuru nasıl yapılır, iş ilanı, yurtdışı işçi alımı, yurtdışı iş, yurtdışı projesi, iş ilanları 2018, insan kaynakları
KFC, 5 yılda 400 yeni restoran daha açacak. yazısına yapılan yorumlar
  1. Merhaba ben bayram yılmaz 5 yıldızlı restaurant da çalıştım aşçi olarak dünya mutfağında nasıl başvuru yapalım 05360700195 dedi ki:

    Bayram

  2. soufiane sahnoune dedi ki:

    Merhaba ben tatlılar için Cezayir’den bir diploma var ama bir sürücü 26 cent sahip olana kadar bir şey yapmak 0555507560