Türk inşaat firmaları Rusya’da 15 ihaleye davet edildi

Yorum (8) İnşaat sektörü haberleri - Türk inşaat firmaları Rusya’da 15 ihaleye davet edildi

Rusya-Türkiye ilişkilerinin normalleştirilmesi süreci, patronlar cephesinde ilk meyvelerini vermeye başladı. Türk inşaat firmalarının 15 ihaleye davet aldığı belirtildi. Çimentoda ilk sipariş maillerinin geldiği ifade edilirken tur satışları başladı. Sermaye örgütleri Rusya ziyaretlerini öne aldı.

 rusya türk inşaat firmalarıSabah’ın haberine göre, Türkiye ve Rusya arasındaki normalleşme süreci, patronlar cephesinde ilk meyvelerini vermeye başladı. İnşaat projeleri raftan inerken, Rus tur operatörlerinin bir kısmıTürkiye’ye tatil paketi satışlarına başladı. Çimento sektöründe ilk siparişler geldi.

PATRON ÖRGÜTLERİ RUSYA’YA GİDİYOR

Sermaye ve patron örgütleri bayramdan sonraki iş ajandalarının ön sıralarına Rusya ziyaretlerini almaya başladı. Makine Tanıtım Grubu, TÜGİAD, TUGİK ve TİM’e bağlı ihracatçı birlikleri yakın zamanda heyetler halinde Rusya’nın yolunu tutacak. STK temsilcileri özellikle vizelerin yeniden kalkmasıyla bu ziyaretlerin artacağına vurgu yapıyor.

İNŞAAT: TEK GÜNDE 15 İHALE

İki ülke arasındaki iyileşme sürecinde en “kârlı” çıkan sektör inşaat oldu. Türk inşaat şirketleri, Rusya’daki eski iş ortaklarıyla irtibata geçti. İhale yasağı resmi olarak kalkmamasına rağmen Türk firmaları yerel yönetimler üzerinden ihalelere davet almaya başladı. Edinilen bilgiye göre, sadece dün 15 civarında ihale için Türk firmalarının da hazırlanmasına onay çıktı.

GIDA: MEYVE-SEBZEDE HAREKETLİLİK OLACAK

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Türkiye-Rusya arasında düzelmeye başlayan ilişkileri değerlendirdi. Çelik, “Bu durum büyük hareketlilik sağlayacak. İlk etapta, meyve sebze ve narenciye üreticisi faydasını görecek” dedi. Bazı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çelik, 15-20 gün kadar önce iki ülkenin tarım bakanlıkları düzeyinde temaslar yapıldığına dikkat çekerek, “O zaman da iki ülkenin üreticisi üzerinde yarattığı etki konusunda her iki taraf da hemfikirdi. 6-7 aydan beri yaşanan bu kötü dönem inşallah bir daha yaşanmaz. Tamamen kapanmış olmasını diliyorum” diye konuştu. Bakanlar Kurulu’nda konunun enine boyuna değerlendirileceğine dikkat çeken Çelik, şöyle devam etti: “İlk etapta, meyve sebze ve narenciye üreticisi faydasını görecek. Bu süreçte başka ülkelerin üzerinden ürünleri ulaştırmaya çalıştık, yeni pazarlar bulduk ama bunun bir maliyeti vardı.”

TURİZM: TUR SATIŞLARI BAŞLADI

Rus tur operatörlerinin bir kısmı Türkiye tatil paketi satışlarına başladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Türkiye’ye yönelik tur satışı ve charter uçuşları kapsayan yaptırımların kaldırılmasına yönelik kararnameyi imzalamasının ardından turizmde de hareketlilik başladı. Aralarında Tez Tour ve Pegas Turistik gibi tur şirketlerinin bulunduğu firmalar internet üzerinden Türkiye’ye tur paketi satışlarını başlattı.

 • rönesans rusya
 • rus yada ınsat ıs
eleman alımı, eleman araya şirket, eleman iş başvurusu, iş başvuru formu, kariyer.net, yeni bir iş, iş başvuru şartları, iş başvuru nasıl yapılır, iş ilanı, yurtdışı işçi alımı, yurtdışı iş, yurtdışı iş ilanı işçi alımı, iş ilanları 2017, insan kaynakları iş başvuru formu
Türk inşaat firmaları Rusya’da 15 ihaleye davet edildi yazısına yapılan yorumlar
 1. enver uçar dedi ki:

  oto elektrik ustasıyım rusyaya gitmek istiyorum tel 0534 043 44 58

 2. cevat Alacan dedi ki:

  Onyedi yıl tecrübeli gece bekçiyim iş arıyorum Libya ve rusyada çalıştım tel.05522379005

 3. Fikret şenel dedi ki:

  Firmanıza vasıflı işçi olarak yurtdışında calismak istiyorum tel 05308961859 not Kaynakcı ve şöförlügümde var src pisoteknik belgeli

 4. Ben 5 yıllık tecrübeli iç ve dış dekorasyon işleri isteğe göre veya proje üzeri yapabilirim 0536 300 5656 not. Ekip olarakta gelebiliriz dedi ki:

  Hüsnü EPCEREV

 5. M.salih dedi ki:

  Alçı ustaları lazım olursa ekip vardır 05347910282

 6. fikret şenel dedi ki:

  kaynakcıtıyım firmanızla yurddışında calışırım tel 05308961859

 7. Rusya purmujelerini çok iyi biliyorum ihtiyacı olan beni arasin dedi ki:

  mehmet 05345132632

 8. Fikret şenel dedi ki:

  Kaynakcıyım firmanıza yurtdışında calışırım tel 05308961859