Türk İnşaat Şirketleri yönünü Gürcistan’a mı çeviriyor?

Yorum (3) İnşaat sektörü haberleri - Türk İnşaat Şirketleri yönünü Gürcistan’a mı çeviriyor?

Son bir kaç ayda Rusya ile yaşadığımız ticari belirsizlikler, Türk yatırımcıların, uzun vadeli yatırımlarında, Rusya pazarı yerine Kafkas pazarına yönelmesini sağlıyor.

türk inşaat firmaları gürcistanBu pazara en hakim isimlerden, Didube 2013’ün ortakları, Muammer Saka ve Ömer Sarı da, Gürcistan Yatırımlarının Danışmanlığı’nı Turtaş Grup’a teslim ederek, büyüyen pazar içerisinde önemli bir hamleye imza attılar.

Didube 2013’ün Turtaş Grup ile kurduğu bu birliktelik, şimdi Başkent Tiflis’te 60 milyon dolarlık ticaret hacmi yaratacak bir projeyle taçlanıyor: Dünya Gazetesi’nin haberine göre;  Gürcistan ticaretinin kalbi olarak kabul edilen Tsereteli bölgesinde inşaatı süren Didube Piazza; 12,5 dönümlük arazi üzerine 2600 metrekare kapalı alanda antrepo hizmeti, toplam 550 metrekare olan soğuk hava depoları ile sanayici ve üreticilere hizmet vermeyi amaçlıyor. 2017 yılında hizmete girmesi beklenen projenin, Türk sanayici ve üreticilerin, ürünlerini son kullancıya daha rahat ulaştırabileceği 30 mağaza ile hizmet sunacak Didube Piazza’nın; hukuk, mali danışmanlık ve tercümanlık hizmetlerini de içeren tam hizmet modeli ile bölgenin yeni iş ve ticaret kompleksi olacağı öngörülüyor.

Engin Turhan: “Yatırımcılar Tecrübeli Ortaklar Arıyor.”

Didube Piazza’nın yeni iş modelinin fikir sahibi de olan Turtaş Grup’un Genel Müdürü Engin Turhan, Gürcistan’da 12 yıl boyunca çalıştıkları kurumlar arasında Anadolu Holding, Alfill Yapı Kimyasalları, Proctor&Gamble Artı Grup, Gürcistan Savunma ve Enerji Bakanlıkları, Tiflis Belediyesi gibi önemli ortaklar bulunduğunu belirtirken, Gürcistan’da bulunan tüm yatırımcıların tecrübeli iş partnerleri aradığını ekliyor.

Didube Piazza projesinin tamamlanmasının ardından, projenin işletmesini de devralacak olan Turtaş Grup’un, Gürcistan’da, inşaat ve yatırım danışmanlığı sektörlerinin yanı sıra, mimari tasarım ve yenilenebilir enerji sektörlerinde de yatırımları bulunuyor.

Gürcistan Ekonomisi yatırıma çok müsait.

Kafkasya’nın en hızlı büyüyen ekonomisi olan Gürcistan’ın, inşaat sektörü de 2013 yılından bu yana düzenli olarak büyümeye devam ediyor. Galt & Taggart araştırma şirketinin raporuna göre; Gürcistan inşaat pazarı 2015 yılında petrol hattı yatırımları ile %15.2 oranında büyüme kaydetti. Aynı raporda, 2016 yılında da %5.3’lük büyüme beklentisi olduğu belirtiliyor. Yine Gürcistan’da, konut üretiminin yanı sıra ticaret kompleksi inşaatları da benzer biçimde artış gösterirken, inşaat sektöründe de Türk firmaları giderek daha fazla söz sahibi oluyor.

  • batumdaki inşahat turk firmalari
eleman alımı, eleman araya şirket, eleman iş başvurusu, iş başvuru formu, kariyer.net, yeni bir iş, iş başvuru şartları, iş başvuru nasıl yapılır, iş ilanı, yurtdışı işçi alımı, yurtdışı iş, yurtdışı iş ilanı işçi alımı, iş ilanları 2017, insan kaynakları iş başvuru formu
Türk İnşaat Şirketleri yönünü Gürcistan’a mı çeviriyor? yazısına yapılan yorumlar
  1. Ertugrul Akca dedi ki:

    25.yillik agir vasita treyler ve mikser soforuyum bilginize tel.05359747209

  2. Yusuf kaya dedi ki:

    Şu angürcistan batumda age inşaat firmasında kamyon ve iş makinaları formeni olarak çalışmaktayım yine aynı civarda benim için iş olursa çalışırım sayğılar

  3. sabankamar dedi ki:

    Ben damperli araç kullanabilen şoförlük işi arıyorum