Limak İnşaat Kuveyt Yeni Terminal İhalesini kazandı!

Yorum (33) Yurtdışı iş ilanları - Limak İnşaat Kuveyt Yeni Terminal İhalesini kazandı!

Limak İnşaat, Kuveyt’te 4.3 milyar dolarlık ihale kazandı. Türk müteahhitliğinin tek kalemde aldığı en büyük proje!

limak inşaat kuveyt yeni terminal ihalesiTürk müteahhitliğinin tek kalemde aldığı en büyük proje olarak tarihe gelen ihale ile 25 milyon yolcu kapasiteli Kuveyt Uluslararası Havalimanı Yeni Terminal inşaatını Limak İnşaat kazandı.

Limak İnşaat, Kuveyt Uluslararası Havalimanı Yeni Terminali inşaatı için düzenlenen ihaleyi 4,3 milyar dolarlık teklifle kazandı. 25 milyon yolcu kapasiteli olacak projenin sözleşmesi için Kuveyt Bayındırlık Bakanlığı ile sözleşme imzalandı.

Kuveyt Uluslararası Havalimanı Yeni Terminal Binası inşaatı için açılan ihaleyi 4,3 milyar dolarlık teklifle Limak İnşaat kazandı. Projenin imzaları, Limak yöneticileri ile Kuveyt Bayındırlık Bakanı Ali el-Amir’in katıldığı törenle atıldı.

İmza töreni Kuveyt Bayındırlık Bakanlığında yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Törende projenin imzaları Kuveyt Bayındırlık Bakanı Ali el-Amir ve Limak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sezai Bacaksız tarafından atıldı.

Bakan Amir, proje hakkında konukları bilgilendirdi. Bütçesinin tamamen devlet tarafından karşılanacağı bu projenin altı yıl içerisinde tamamlanmasının öngörüldüğünü dile getiren Amir, yeni terminal binasının yıllık 25 milyon yolcu kapasitesine sahip olacağını aktardı.

“PROJEYİ KAZANMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

Limak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sezai Bacaksız, törende yaptığı konuşmada, projeyi kazandıkları için büyük gurur duyduklarını belirterek, “Kuveyt Hükümeti ve halkına, şirketimize göstermiş oldukları inanç ve güven için, ayrıca bizi Kuveyt’in geleceğinin bir parçası yaptıkları için teşekkür ederiz.” dedi.

Bacaksız, projenin bir havalimanı terminalinden çok daha fazla şey ifade ettiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Projenin Türkiye ile Kuveyt gibi güçlü iki ekonomi, yakın iki toplum ve iki dost ülke arasında bir köprü olacağını öngörüyoruz. Bu köprü iki ülke arasındaki teknoloji alışverişini artıracağı gibi, yeni iş birliklerine de zemin yaratacak. Yerel işletmeler gelişecek. Tüm bunlar için önümüzdeki 8 yıl boyunca Kuveyt çalışanları ve halkı için planlamış olduğumuz çeşitli eğitim ve sosyal sorumluluk projeleri de mevcut.”

“25 MİLYON YOLCU KAPASİTELİ OLACAK”

İmza töreninden sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bacaksız, en düşük teklifi vererek ve başta Çinliler olmak üzere birçok firmayı geride bırakarak bu ihaleyi kazandıklarını söyledi.

Projenin 6 yıl içerisinde tamamlanması ve iki yıl da işletilmesinin planlandığını dile getiren Bacaksız, “Projede yıllık ortalama 5 bin kişi istihdam edilecek. İlk etapta 500-750 personeli Türkiye’den getireceğiz. Bu rakam ileride artabilir. Çünkü istediğimiz verimi yabancılardan alamayabiliyoruz.” dedi.

Bacaksız, yeni terminal binasının toplam 25 milyon yolcu kapasitesine sahip olacağını kaydederek yeni terminalin 51 kapısı ile her boyutta uçağa ev sahipliği yapabileceğini aktardı.

Bu işi Çinlilerden aldıklarını ifade eden Bacaksız, “Teklifi verdik, bizi 25 kişi çağırdılar. Bakanlık kurduğu komiteyle bizi terletti. Ama sonunda kazandık.” dedi.

Bacaksız, Pritzker ödüllü mimarlık firması Fosters + Partners tarafından tasarlanan Kuveyt Uluslararası Havalimanının yeni terminal binasının ülke için önemli bir giriş kapısı olmasının yanı sıra dünyanın en teknolojik ve modern binalarından biri olma özelliğini taşıyacağını anlattı.

Terminal binasının çok farklı bir çatısı olacağını ve Kuveyt’i simgeleyeceğini ifade eden Bacaksız, “Yeni terminalin çatısına kurulacak 12 megavatlık özel tasarım güneş panelleri sayesinde kendi enerjisinin bir bölümünü de üretebilecek olan Kuveyt Uluslararası Havalimanı bu sayede dünya genelinde çevreci Leed Gold sertifikasına sahip ilk havalimanı olmayı da hedefliyor. Şu anda sadece yapımı devam eden San Francisco Havalimanının Leed Gold sertifialı olması bekleniyor. ” diye konuştu.

Bacaksız, “Dünyanın en güzel havalimanlarından biri. Yapımı gerçekten zor. Arap coğrafyasındaki en güzel havalimanı olacağı söyleniyor. Zor bir proje. Zorların Türkler tarafından yapıldığını göstermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Hava sıcaklığı nedeniyle personel çalıştırmakta sıkıntı yaşayabileceklerini belirten Bacaksız, ancak bu iklime alışkın olduklarını, bölgedeki diğer ülkelerde de projeler yürüttüklerini aktardı.

TÜRK MÜTEAHHİTLİĞİNİN TEK KALEMDE ALDIĞI EN BÜYÜK İŞ

Bacaksız, 4,3 milyar dolarlık sözleşmenin Türk müteahhitlik sektörünün yurt dışında tek kalemde aldığı en büyük iş olduğunun altını çizerek, kontratın imzalanmasıyla Türk müteahhitlik sektörü açısından önemli bir başarıya imza atmış olduklarını bildirdi.

Terminal alanının 708 bin metrekare olacağını dile getiren Bacaksız, yapılacak terminal binasıyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Toplamda 51 kapı ve stanttan ibaret başlangıç kapasitesi 21 adet A380’e aynı anda hizmet verebilme kabiliyetine sahip. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliğinin (IATA) A Hizmet Seviyesine göre tasarlandı. Proje, yerel olarak temin edilen 1 milyon metreküpten fazla beton ile 100 bin tondan fazla yapı çeliğine ihtiyaç duyacak. Kuveytliler için yüksek nitelikli iş fırsatı yaratılacak.

Tasarım, ısıyı dışarıda tutarken, ışığın girmesine imkan veren sırlı açıklıklar ile tek çatı örtüsü altında bütün binayı bünyesinde toplamakta. Örtü Kuveyt’in geleneksel yelkenlilerinden ilham alan gittikçe azalan beton sütunlarla desteklenen büyük bir giriş plazasına gölge vermek üzere uzanıyor.”

Bacaksız, bugüne kadar iki iş imzaladıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Enfeksiyon hastanesi 200 milyon dolarlık. Birisi de altyapı hizmeti. Bu da 200 milyon dolarlık. Şimdi imza aşamasında olan bir proje var. Bu da konut ve altyapı projesi. 300 milyon dolarlık bir proje. Bunlar ortaklı işler. Ancak havalimanı işinin yüzde 100’ü bize ait. Geçen hafta bir yol ihalesi aldığımıza dair haber çıktı. O ise doğru değil.”

“6 YILDAN ÖNCE BİTİRMEK İSTİYORUZ”

Limak Holding İcra Kurulu Üyesi Feyiz Genç, terminal inşaatı için kendilerine verilen sürenin 6 yıl olduğunu anımsatarak, “Ancak biz bu süreden önce bitirmek istiyoruz. Bizim hedefimiz 4,5 yıl sonra bitirmek.” dedi.

Şirketlerinin 16 ülkede faaliyet gösterdiğini dile getiren Genç bu imza ile Kuveyt’in ağırlık kazandığını söyledi. Genç, inşaatta kullanılacak malzemenin burada da üretileceğini kaydederek dünyanın her yerinden malzeme getireceklerini bildirdi.

Kuveyt yönetiminin hassasiyetinin çok fazla olduğunu ifade eden Genç, sıfır hata payı ile çalışmayı amaçladıklarını aktardı.

Genç, böylesine zor bir terminal inşaatının Türkler tarafından yapılmasının önemli olduğuna da dikkati çekerek “Bunun hanemize yazılması ve başarabilmemiz çok önemli. Bu proje, Türk müteahhitliğinin başarısı olacak.” yorumunu yaptı.

LİMAK İNŞAAT KUVEYT İŞ İLANLARI VE İŞ BAŞVURUSU

Limak İnşaat Kuveyt iş ilanları ve iş başvurusu için kariyer sitelerindeki güncel iş ilanlarını inceleyebilir, açık pozisyonlar ve iş başvuru şartları doğrultusunda iş başvurusu yapabilirsiniz. • rusyaya giden turk insaat sirketleri
eleman alımı, eleman araya şirket, eleman iş başvurusu, iş başvuru formu, kariyer.net, yeni bir iş, iş başvuru şartları, iş başvuru nasıl yapılır, iş ilanı, yurtdışı işçi alımı, yurtdışı iş, yurtdışı projesi, iş ilanları 2018, insan kaynakları
Limak İnşaat Kuveyt Yeni Terminal İhalesini kazandı! yazısına yapılan yorumlar
 1. Maksat Esenov dedi ki:

  2003 KTU mezunu Insaat Muhendisi (rusca cok iyi,eng orta)bilgisayar programlari cok iyi .13 sene santiye ve ofis tecrubem.mail adres:maksat.esenov@mail.ru ;tel +993 65867017

 2. ihsan karakas dedi ki:

  ben dizel motor usdasıyım kamyon ve işmakınası ustasıyım ılgılılere duyuru cokşantıye tecrubem var yurt dısınde cok calısdım bıkgınıze tesekur ederım telofon 05428172781

 3. u sta dedi ki:

  Bayram

 4. Kalipciyim samsunluyum vezirkopruluyum dedi ki:

  Adem ozay 0545 674 32 53

 5. Sadık şen dedi ki:

  Selam ben yurt dışına gitmek istiyorum mesleğin uzun yıllar kaynakçılık v inşaat beton pompası hidrolik tamiscisiyim

 6. LÜFTFİ FORMEN DİYORKİ dedi ki:

  20 YILLIK TECRÜBEYLE MASA TÜNEL PERİ VE HERTÜRLÜ KALIP VE DUVAR İŞLERİ 30 KİŞİLİK EKİPLE YAPILIR NOT 8 YILLIK YURT DIŞI TECRÜBEM VAR TEL 05313511469

 7. beni firinci usta.ama.her ise elim yatkin dedi ki:

  Halil uludağ .Kayseri. develi.ikamet ediyorum calismak istiyoru ararsaniz.memnun. kalirim saygilar kardaş cep.05395572473

 8. mustafagokay dedi ki:

  mekanik motor ustası

 9. mustafagokay dedi ki:

  mekanik motor ustası 05352379252

 10. mustafagokay dedi ki:

  Motor mekanik ustası 05352379252

 11. Anonim dedi ki:

  slm ben mardinden kaynakçıyım tercubem var montaşcı arkdaşalrımda var ekip olarakda gele bilirz samimi olan firmalar arasın 05362498206

 12. ömer dedi ki:

  Meraba beton prefabrik kaynakcisiyim elektrik ark kaynak gaz alti kaynk farketmez proje uzerine calisiyorum1seneden fazla libyadayim yeni geldim pasaportum hazir ayri bekoloder kepce oparatoruyum ehliyetim var bekarim yas 25 uzun sure calisirim numaram 0538 433 68 08 05399458817 ulasabilirsiniz simdiden tesekurler ayri ekibim var

 13. iş arıyorum dedi ki:

  Kalpciyim eleman lazım

 14. Yurt içi yurt dışı uzun yol tır şoförlüğü ve damperli tır ve kamyon tecrübem var arapça dil ana dil sizinle yurt dışındaki santiyelerinizde çalışmak istiyorum dedi ki:

  SABRİ bayraktar 0538 329 54 07

 15. TÜMAY TOKLUCU dedi ki:

  DAMPERIİ TIR ŞÖFÖRÜYÜM 44 YAŞINDAYIM 3 HAVA LİMANI İGA DA ÇALİŞTIM 11 YILLIK DAMPERLİ TIR DENEYİMİM VAR SRC 3 PİSKOTEK BELGELERİM DİJİTAL EHLİYETİM VAR OMSAN PİRİL DETEY ÖZ TRANS REFERANSLARIM BELKİ GEÇ KALDIM YENİ HABERİM OLDU KUVEYT HAVAALANI İÇİN BAŞVURU YAPACAK İLETİŞİM KURAMADIM LİMAK PORT ŞÖFÖR ÜNİTESİNDE ÇALİŞMAK İSTİYORUM SLAMLAR…TLF 5333765557

 16. Mehmet Özdoğan dedi ki:

  Demirci kalfası yım Rusya Romanya Fransa ve Almanya deneyimim var ekibim le birlikte iş arıyorum telefon 0507 443 73 17

 17. Tır şöförüyüm Ukrayna'daki bende para kazanmak isterim dedi ki:

  Kemal Kaynak samsunluyum 15 yıldır Tır şöforüyüm yurt dışında çalışmak istiyorum 0537 491 69 15

 18. Tır şöförüyüm Ukrayna'daki bende para kazanmak isterim dedi ki:

  Kemal Kaynak samsunluyum 15 yıldır Tır şöforüyüm yurt dışında çalışmak istiyorum 0537 491 69 15 Artı

 19. Mehmet kardaş dedi ki:

  İş makinası operatörüyüm 5 yıllık tecrübem var ilgilenenlerin ulaşmasını rica ederim 0544 605 21 63

 20. Hüseyin dedi ki:

  İş makinası operatörüyüm (excavator) kullanıyorum 5 yıllık deneyimim var yurt dışında çalışmak istiyorum belgem serfitikam var daha önce yurt dışında çalışmadım. E mail. selcok9@gmail.com

 21. Mikser şoförü yum veya damperli kamyon dedi ki:

  Halil çiçek 05416630264

 22. tuncay dedi ki:

  Merhaba ben dış cephe alüminyum işi yapıyorum kompozit cam cephe demir işleri yapıyorum 10 senedir bu işi yapıyorum yaş 32 ismim Tuncay sevgin telefon numaramı 05061736936

 23. Kader cakir dedi ki:

  Loder operatoruyum belgelerim var ,05446969555

 24. Erkan horuz dedi ki:

  selam Ben Elektirik mekanik ustasiyim elektirik tavasinda biliyorum yurdisı tercümem var ırak rusya da caliştim sizinle calişmak isterim 05453040756

 25. Erkan horuz dedi ki:

  selam ben elektirik mekanik ustasiyim elektirik tavasıda biliyorum yurtdişinda caliştim sizinle calişmak istiyorum .05453040756.ararsaniz sevinirim

 26. Murat aydın dedi ki:

  Sıva ve alcı boya montalama işiyapıyorum

 27. Murat aydın dedi ki:

  Sıva alcı boya montalama işi yapıyorum 05343363718

 28. zakır akyuz dedi ki:

  seramık fayans ve mermer formenlıyı uzunbırsureyaptım arzederım 0539 492 24 49

 29. Ben 15 yildir damperli kamyon kullanıyorum evrakların tam siziinle çalışmak isterim dedi ki:

  Erdoğan yavuz 05315447727

 30. Yılmaz BiLER dedi ki:

  Yurt dışı iş arıyorum yaş 35 kalite kontrol teknisyeni ve beton santrali opr. Olarak çalıştım uzun vadeli çalışırım şantiyeciyiz elimden her iş gelir verilen işe itiraz etmem her zaman basarılı ve aranan elaman olma yolunda ilerledim .gm.05455632322

 31. Ekrem mumcu dedi ki:

  trabzondan formen ekrem mumcu yurtdisi tecrubemiz vardir kalipci ekibim hetzaman hazir durumda eger ihtiysc olursa gorusebiliriz.05359479460 05398899708.

 32. Zehir gibi şöfürüm evraklar tam 05069898479 dedi ki:

  Polat

 33. Ozkan akoluk dedi ki:

  Vınc oparetoruyum src.2.4.5 mevcut e ehlıyet tanker 0544 763 58 40 tecrubelerım limak tekfen ekon alarko