Perakende sektöründe 675 bin kişiye iş müjdesi

Yorum yaz Perakende Sektörü - Perakende sektöründe 675 bin kişiye iş müjdesi

BMD Başkanı Doğan, perakende sektörünün eleman alacağını duyurdu. 2023 hedefleri doğrultusunda 675 bin kişinin istihdam edileceğini söyleyen Doğan, nitelikli personel için meslek liselerinin ve yüksek öğretim kurumlarının devreye girmesini istedi.

perakende-sektörüde-iş-imkanı

Sami Kariyo: İstihdam için perakende biçilmiş kaftan

Birleşik Markalar Derneği (BMD), ‘Perakende Sektörü Eğitim İhtiyaç Raporu’nu açıkladı. Deloitte ile birlikte hazırlanan raporu yorumlayan BMD Başkanı Hüseyin Doğan, Türk markalarının gelişmesi için nitelikli insan kaynağına ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Doğan, 2013-2023 yılları arasında modern perakende sektörünün 675 bin kişiyi istihdam edeceğini, nitelikli eleman sorununun çözümü için özellikle meslek lisesi ve yüksek öğretim kurumlarında eğitim ve öğretimin yapılandırılması gerektiğini dile getirdi.

Gıdadışı modern perakende sektörünün 2014’te ciro bazında yüzde 17, hazır giyimde yüzde 25 büyüdüğünü ve yılı 93 milyar dolar ciroyla tamamladığını söyleyen Doğan, şunları kaydetti: “2023 yılında gıdadışı modern perakende sektörünün cirosunun 201 milyar dolar olacağını öngörüyoruz. BMD üyesi moda markaları olarak bu yıl planlarımızı, en az yüzde 15-19 aralığında bir büyüme olarak kurguluyoruz. 2015’te yurtiçi mağaza sayısında yüzde 10, metrekare büyüklüğünde yüzde 11- 12 civarında büyüme öngörümüz var.” BMD Başkan Yardımcısı Sami Kariyo ise perakende sektörünün yüksek bir istihdama sahip olduğunu dile getirerek, “İleriki dönemlerde bu sektörü daha çok göreceğiz. Daha çok iş ilanı olacak. İstihdam için perakende biçilmiş kaftan” dedi.eleman alımı, eleman araya şirket, eleman iş başvurusu, iş başvuru formu, kariyer.net, yeni bir iş, iş başvuru şartları, iş başvuru nasıl yapılır, iş ilanı, yurtdışı işçi alımı, yurtdışı iş, yurtdışı projesi, iş ilanları 2018, insan kaynakları