Rönesans İnşaat ve Sonatrach 1 milyar dolarlık proje

Yorum yaz İnşaat sektörü haberleri - Rönesans İnşaat ve Sonatrach 1 milyar dolarlık proje

Rönesans İnşaat ile Cezayir’in milli enerji şirketi Sonatrach 1 milyar dolarlık petrokimya tesisi kurulması konusunda anlaşma yaptı.

rönesans inşaat 1 milyar dolarlık projeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir’in milli enerji şirketi Sonatrach ile Türkiye’nin Rönesans grubu arasında, Adana’da 1 milyar dolarlık petrokimya tesisi kurulması konusunda anlaşmaya varıldığını söyledi.

Cezayir ziyaretini sırasında Türkiye-Cezayir İş Forumu’nda yaptığı konuşmada Erdoğan, “Cezayir’in milli enerji şirketi Sonatrach ile Türkiye’nin önde gelen firmalarından olan Rönesans ve Bayegan arasında Adana’da Yumurtalık serbest bölgesinde 1 milyar dolarlık petrokimya yatırımı (kurulması) konusunda anlaşmaya varıldı” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti: “Yılda 450.000 ton poliproplen üretecek bu tesisin hammaddesi Cezayir’den tedarik edilecek. Bu tesisin hayata geçmesiyle birlikte cari açık noktasında da ciddi bir sıkıntıyı aşmış olacağız ve dışa bağımlılığı da yüzde 25 azaltılmış olacağız.”eleman alımı, eleman araya şirket, eleman iş başvurusu, iş başvuru formu, kariyer.net, yeni bir iş, iş başvuru şartları, iş başvuru nasıl yapılır, iş ilanı, yurtdışı işçi alımı, yurtdışı iş, yurtdışı projesi, iş ilanları 2018, insan kaynakları